Epoxidová podlaha

Odolný povrch s dlouholetou životností

Lité epoxidové podlahy


Lité epoxidové podlahy se vyznačují vysokou odolností vůči mechanické i chemické námaze. Hravě si poradí s větší zátěží, takže se skvěle hodí do průmyslových a komerčních objektů. Slušet jim to bude v garážích, skladech, dílnách, supermarketech a parkovacích domech, ale i v kuchyních a koupelnách. Epoxidová pryskyřice tvoří podlahu beze spár, což při údržbě namáhaných prostor jistě oceníte.

Samozřejmostí je výběr z různých barevných odstínů. Výsledný povrch může být lesklý, matný, hladký i vysoce protiskluzový. Speciální možností je pak metalická úprava, která podlaze dodá odvážný šmrnc.

Antistatická podlaha od firmy Levelo.

Antistatická podlaha

Speciálním druhem epoxidových podlah je podlaha antistatická. Její elektrostaticky vodivé vlastnosti se uplatní především v průmyslových, zdravotnických a laboratorních prostorách. Antistatická podlaha zvyšuje bezpečnost pracovního prostředí díky tomu, že eliminuje výskyt elektrostatických výbojů. Aplikace tohoto druhu lité podlahy pomáhá chránit jak osoby, tak techniku a elektroniku v místnosti.

Epoxidová podlaha – časté dotazy

Ano, na podlahy s teplovodním i elektrickým topením je možné nanést lité pryskyřicové povrchy téměř bez omezení.

Vlhkost betonového nebo cementového podkladu nesmí být vyšší než 4 % hmotnostní. Vlhkost sulfátových, sádrových nebo anhydritových podkladů nesmí být vyšší než 0,3 % hmotnostní. Pokud jde o nevyzrálé cementové podklady nebo podklady bez izolace proti zemní vlhkosti, disponujeme i takovými řešeními, která dovolí provést konečnou povrchovou úpravu podlahy. Než se do toho ale pustíme, budeme potřebovat individuálně posoudit vlastnosti takového podkladu.

Dříve klasické rozdíly mezi epoxidy a polyuretany se v současné době poměrně stírají. Vznikají nově a nově modifikované a hybridní materiály, které si vzájemně propůjčují výhodné vlastnosti – dříve tak typické pro jednu nebo druhou bázi. Tím se také mění možnosti jejich nasazení pro ten či onen specifický účel.

V případě podlah obytných a veřejných prostor lze uvažovat o polyuretanových podlahách jako o pružných, komfortních a exkluzivních površích. Epoxidy zase díky své nižší pořizovací ceně nachází hojné využití v technických zázemích, parkovacích plochách a podobně.

Údržba litých epoxidových podlah je proti dlažbám a dřevěným podlahám snadná, ale nelze je považovat za zcela bezúdržbové. Každý výrobce pryskyřicových podlah vydává své vlastní doporučení pro péči a údržbu podlahy. I my máme své vlastní vychytávky, které se svými klienty po předání hotové podlahy sdílíme.

Obecně se dá ale říct, že lité podlahy v obytných prostorách lze udržovat v domácnosti běžně dostupnými prostředky a způsoby. Je ale potřeba dát si pozor na užívání vysoce koncentrovaných, agresivních, čisticích prostředků, zvláště pak těch kyselých. Při jejich častém používání by mohlo dojít ke změně barevnosti povrchu.

Prostor pro vaše dotazy

Zaujaly vás lité podlahy a chtěli byste to probrat s odborníkem? Nebojte se a zavolejte Markovi na ‭733 441 240 nebo vyplňte formulář a on se vám ozve zpět.