Polyuretanová podlaha

Komfortní podlaha do útulného domova

Lité polyuretanové podlahy


Podlahy z polyuretanu se skvěle hodí do interiéru rodinných domů, bytů a kancelářských budov. Pružné polyuretanové podlahy výrazně tlumí kročejový hluk, navozují komfortní pocit při chůzi, šetří váš pohybový aparát a výborně fungují v kombinaci s podlahovým vytápěním. Díky svým vlastnostem a vysoké stálobarevnosti vydrží dlouhá léta v perfektním stavu. Polyuretanová pryskyřicová podlaha udělá parádu v obýváku, kuchyni, koupelně i v kanceláři, nebo obchodních prostorách. Stejně jako ostatní lité podlahy je odolná a beze spár.

Polyuretanová podlaha – časté dotazy

Ano, na podlahy s teplovodním i elektrickým topením je možné nanést lité pryskyřicové povrchy téměř bez omezení.

Vlhkost betonového nebo cementového podkladu nesmí být vyšší než 4 % hmotnostní. Vlhkost sulfátových, sádrových nebo anhydritových podkladů nesmí být vyšší než 0,3 % hmotnostní. Pokud jde o nevyzrálé cementové podklady nebo podklady bez izolace proti zemní vlhkosti, disponujeme i takovými řešeními, která dovolí provést konečnou povrchovou úpravu podlahy. Než se do toho ale pustíme, budeme potřebovat individuálně posoudit vlastnosti takového podkladu.

Dříve klasické rozdíly mezi epoxidy a polyuretany se v současné době poměrně stírají. Vznikají nově a nově modifikované a hybridní materiály, které si vzájemně propůjčují výhodné vlastnosti – dříve tak typické pro jednu nebo druhou bázi. Tím se také mění možnosti jejich nasazení pro ten či onen specifický účel.

V případě podlah obytných a veřejných prostor lze uvažovat o polyuretanových podlahách jako o pružných, komfortních a exkluzivních površích. Epoxidy zase díky své nižší pořizovací ceně nachází hojné využití v technických zázemích, parkovacích plochách a podobně.

Realizace komfortní polyuretanové podlahy do rodinného domu trvá pět až šest dní.

Údržba těchto podlah je proti dlažbám a dřevěným podlahám snadná, ale nelze je považovat za zcela bezúdržbové. Každý výrobce pryskyřicových podlah vydává své vlastní doporučení pro péči a údržbu podlahy. I my máme své vlastní vychytávky, které se svými klienty po předání hotové podlahy sdílíme.

Obecně se dá ale říct, že podlahy v obytných prostorách lze udržovat v domácnosti běžně dostupnými prostředky a způsoby. Je ale potřeba si dát pozor na užívání vysoce koncentrovaných, agresivních, čisticích prostředků, zvláště pak těch kyselých. Při jejich častém používání by mohlo dojít ke změně barevnosti povrchu.

Většina podlahových systémů nevyžaduje provádět v podlaze spáry. Vyskytují-li se ale v betonu nebo potěrech dilatační spáry, často nezbývá než je přiznat i na povrchu finální podlahové stěrky.

Typickými podlahami, které jsou opatřeny dilatačními spárami s poměrně velkým pohybem, jsou podlahy s podlahovým vytápěním. Na tyto podlahy doporučujeme užít komfortní, vysoce pružné, polyuretanové systémy, které dokáží výrazně snížit nebo dokonce zcela eliminovat vizuálně nápadné dilatační spáry.

Prostor pro vaše dotazy

Zaujaly vás lité podlahy a chtěli byste to probrat s odborníkem? Nebojte se a zavolejte Markovi na ‭733 441 240 nebo vyplňte formulář a on se vám ozve zpět.